tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wojewódzki debiut chórzystów z Modrzewiaka&
Wojewódzki debiut chórzystów z Modrzewiaka&
Napisał Sekretariat   
Sobota 26 czerwca 2010

Chór szkolny zadebiutował na forum wojewódzkim. 19 czerwca 2010 roku odbył się III Wojewódzki Konkurs Chórów Szkolnych w ramach VIII Prezentacji Chórów Regionu Lubelskiego Programu "Śpiewająca Polska". Wśród ośmiu zespołów prezentujących się w ostatnim czwartym bloku konkursu (szkoły ponadgimnazjalne) uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie byli jedynym chórem spoza Lublina. Zespół wystąpił pod dyrekcją Barbary Reczkowicz, a chórzystów wspierał swoją obecnością i czujnym okiem fotografa wicedyrektor Mirosław Trociuk.

Włodawski zespół występujący w kameralnym składzie wykonał trzy utwory w opracowaniu wielogłosowym i bez akompaniamentu instrumentalnego. Rozpoczął od obowiązkowej pieśni ludowej, czyli kujawiaka „Czerwone jabłuszko”, mówiącego o tym, jaki kolor oczu ma dziewczyna i kto komu da buzi. Następnie włodawianie zaprezentowali nastrojowy utwór z repertuaru Elvisa Presleya „Can’t help falling in love”. Podobnie jak większość piosenek na świecie ta również jest o miłości, a dokładnie o tym, że z tym uczuciem nie można sobie poradzić. Występ zakończyła żartobliwa kompozycja „The drunken sailor”, która rozbawiła wszystkich imitowaniem czkawki pijanego marynarza.

 

Chórzyści zostali przyjęci z dużą życzliwością. Choć jurorzy zauważyli, że przed młodymi wokalistami jeszcze dużo pracy, to chwalono ich zaangażowanie i styl muzykowania.

 

Na zakończenie wszystkie osiem zespołów znalazło się jeszcze raz na scenie, by wspólnie wykonać „Odę do radości” i „Hymn Śpiewającej Polski”. Wówczas ogłoszono również wyniki konkursu. Mimo że puchar Kuratora Oświaty w Lublinie trafił do Chóru AMABILE z Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie, to emocje związane z konkursem mocno zmobilizowały chórzystów z Włodawy do walki o nagrodę w przyszłym roku.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
6181966