tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Ścianka wspinaczkowa oddana do użytku
Ścianka wspinaczkowa oddana do użytku
Napisał Sekretariat   
Wtorek 17 stycznia 2012

        Dokładnie w piątek, trzynastego oddano uroczyście do użytku 10,5-metrową ściankę wspinaczkową w dużej hali sportowej ZSZ i II LO we Włodawie. Gdy tylko część oficjalna się skończyła, na ściankę ruszyli uczniowi chcący się wspinać.

       Wszystko jednak było pod kontrolą i z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa. Pomysłodawczynią budowy ścianki była Anna Wygiera, współautorka edukacyjnego projektu unijnego, w który ową ściankę wpisała.
Podczas uroczystości głos zabrał Eugeniusz Omelczuk – dyr. „Modrzewiaka” oraz Wiesław Hoalczuk - starosta włodawski. Wśród obecnych byli także radni powiatowi, dyrektorzy szkół włodawskich, nauczyciele i licznie zebrani uczniowie.

Poświęcenia ścianki dokonał o. przeor Stanisław Jarosz.Ścianka wspinaczkowa o wysokości 10,5 i powierzchni ponad 40 mkw. cieszy się ogromnym powodzeniom wśród uczniów. Nauczyciele powstrzymują jednak rzesze chętnych. Wspinanie się na niej jest obwarowane surowymi wymaganiami bezpieczeństwa, a nauczyciele Modrzewiaka są do tych zajęć profesjonalnie przygotowani. Podczas uroczystości była pokazana prezentacja szkolenia nauczycieli w Tatrach.


Ścianka wspinaczkowa zakończyła 6,5-milionowy projekt edukacyjny powiatu włodawskiego – mówił W. Holaczuk. – Dzięki niemu warunki nauki i pracy w naszych placówkach oświatowych zdecydowanie się poprawiły. Szkoły i placówki oświatowe są dla nas priorytetem. Cieszy mnie również fakt, że dzięki naszym staraniom udało się pozyskać nie tylko sporo sprzętu dydaktycznego i rehabilitacyjnego, w tym np. kilkadziesiąt najnowszych komputerów, ale i wyposażenie sportowe. Nie tylko w tej szkole, ale we wszystkich szkołach i placówki prowadzonych przez powiat włodawski

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 17 stycznia 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5851468