tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow SZKOLNA WYCIECZKA DO WARSZAWY
SZKOLNA WYCIECZKA DO WARSZAWY
Napisał Sekretariat   
Piątek 27 stycznia 2012
 W dniu 25 stycznia odbyła się szkolna wycieczka do stolicy. Grupa młodzieży mogła podziwiać  rozgwieżdżone niebo nad Warszawą, a także odbyć podróż w nieznane przestworza galaktyk w Planetarium Kopernika.

Tworzenie przestrzennych konstrukcji, poznawanie swoich emocji, tajemnic ludzkiego DNA, budowy maszyn i wielu innych ciekawych odkryć dokonać mogli nasi koledzy w Centrum Kopernika.

Ale podróż do Warszawy to nie tylko poznawanie nowinek technologicznych, to także podróż w smutną lecz zarazem bohaterską przeszłość Polaków. Dlatego wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego stałą się namacalnym doświadczeniem tego co minione, spisane w podręcznikach szkolnych. W Muzeum stało się własnym doświadczeniem i przeżyciem.

Organizator wycieczki:

Małgorzata Oleniak

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 31 stycznia 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4574975