tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow SZKOLNA WYCIECZKA DO WARSZAWY
SZKOLNA WYCIECZKA DO WARSZAWY
Napisał Sekretariat   
Friday, 27 January 2012
 W dniu 25 stycznia odbyła się szkolna wycieczka do stolicy. Grupa młodzieży mogła podziwiać  rozgwieżdżone niebo nad Warszawą, a także odbyć podróż w nieznane przestworza galaktyk w Planetarium Kopernika.

Tworzenie przestrzennych konstrukcji, poznawanie swoich emocji, tajemnic ludzkiego DNA, budowy maszyn i wielu innych ciekawych odkryć dokonać mogli nasi koledzy w Centrum Kopernika.

Ale podróż do Warszawy to nie tylko poznawanie nowinek technologicznych, to także podróż w smutną lecz zarazem bohaterską przeszłość Polaków. Dlatego wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego stałą się namacalnym doświadczeniem tego co minione, spisane w podręcznikach szkolnych. W Muzeum stało się własnym doświadczeniem i przeżyciem.

Organizator wycieczki:

Małgorzata Oleniak

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 31 January 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3668949