tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow W nagrodę do Moskwy
W nagrodę do Moskwy
Napisał Sekretariat   
Thursday, 20 September 2012

 

Wielkim sukcesem zakończył się udział Sławomira Nowaka (ucznia kl. III „i”) w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”..  Zadaniem uczniów było opracowanie karty z albumu poświęconej jednej z osób zamordowanych wiosną 1940 r. z rozkazu władz sowieckich.

 Praca Sławka dotyczyła Bazylego Wasilewskiego i powstała w oparciu o wielogodzinne rozmowy z córką bohatera p. Marią Galewską oraz udostępnione przez nią materiały. Na konkurs, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundację Wspólnota Pokoleń wpłynęło aż 409 prac. Nagrodą dla laureatów  i ich opiekunów jest wyjazd edukacyjny do Moskwy, Katynia i Miednoje. Młodzież odwiedzi ponadto inne miejsca: m.in. Mińsk, Smoleńsk Twer. Wyjazd – trwający 7 dni – odbędzie się na początku października 2012 roku. Współfundatorem nagrody jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Praca Sławka powstała pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Renaty Holaczuk. Sławomir Nowak, pomimo swojej skromności, jest uczniem powszechnie znanym w II Liceum Ogólnokształcącym. Pamiętamy wystawę jego prac plastycznych zatytułowaną „Powoli odsłaniam twarz…”. Wystawa miała miejsce w galerii  szkolnej biblioteki i cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 21 September 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4033546