tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Drogi Gimnazjalisto,
Drogi Gimnazjalisto,
Napisał Sekretariat   
Wtorek 23 kwietnia 2013

    Jeśli jesteś uczniem klasy trzeciej, to wkrótce musisz podjąć decyzję o  wyborze dalszego kierunku Twojego kształcenia. Od tego wyboru może w przyszłości zależeć Twój sukces zawodowy.

    Wybór szkoły ponadgimnazjalnej powinien być zgodny z Twoimi zainteresowaniami i możliwościami a także poprzedzony analizą oferty szkół. Ta decyzja należy tylko do Ciebie, ale przed jej podjęciem warto zebrać jak najwięcej informacji.

    Zastanów się, jakie są Twoje najmocniejsze strony, co Cię interesuje i wykonując jaki zawód, będziesz mógł realizować swoje pasje.

   Jeśli wiesz, jakie są Twoje predyspozycje lub jak można je wykorzystać, skorzystaj z oferty naszej szkoły. Obecnie w Zespole Szkół Zawodowych  Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym funkcjonują trzy typy szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie gimnazjum: liceum ogólnokształcące, technikum i zasadnicza szkoła zawodowa.

    Dwie pierwsze szkoły kończą się maturą. Nauka w technikum i w zasadniczej szkole zawodowej daje możliwość uzyskania zawodu. Jednak wiedz o tym, że ukończenie zasadniczej szkoły zawodowej nie zamyka drogi do zdania egzaminu maturalnego, ponieważ naukę możesz kontynuować w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych w systemie  dziennym, bądź zaocznym.

    Jeśli wybrałeś już kierunek kształcenia i typ szkoły, sprawdź ofertę edukacyjną  Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego.

 

         Jeśli chcesz sam decydować o sobie i mieć wpływ na to co dzieje się wokół Ciebie, wybierzesz naszą szkołę. Czekamy na Ciebie.

 

                                                              Dyrektor
                                                                               Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1

                                                                                i II Liceum Ogólnokształcącego  

                                                                                                we Włodawie

 

                                                                               Eugeniusz Omelczuk

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 23 kwietnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5735858