tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Drogi Gimnazjalisto,
Drogi Gimnazjalisto,
Napisał Sekretariat   
Wtorek 23 kwietnia 2013

    Jeśli jesteś uczniem klasy trzeciej, to wkrótce musisz podjąć decyzję o  wyborze dalszego kierunku Twojego kształcenia. Od tego wyboru może w przyszłości zależeć Twój sukces zawodowy.

    Wybór szkoły ponadgimnazjalnej powinien być zgodny z Twoimi zainteresowaniami i możliwościami a także poprzedzony analizą oferty szkół. Ta decyzja należy tylko do Ciebie, ale przed jej podjęciem warto zebrać jak najwięcej informacji.

    Zastanów się, jakie są Twoje najmocniejsze strony, co Cię interesuje i wykonując jaki zawód, będziesz mógł realizować swoje pasje.

   Jeśli wiesz, jakie są Twoje predyspozycje lub jak można je wykorzystać, skorzystaj z oferty naszej szkoły. Obecnie w Zespole Szkół Zawodowych  Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym funkcjonują trzy typy szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie gimnazjum: liceum ogólnokształcące, technikum i zasadnicza szkoła zawodowa.

    Dwie pierwsze szkoły kończą się maturą. Nauka w technikum i w zasadniczej szkole zawodowej daje możliwość uzyskania zawodu. Jednak wiedz o tym, że ukończenie zasadniczej szkoły zawodowej nie zamyka drogi do zdania egzaminu maturalnego, ponieważ naukę możesz kontynuować w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych w systemie  dziennym, bądź zaocznym.

    Jeśli wybrałeś już kierunek kształcenia i typ szkoły, sprawdź ofertę edukacyjną  Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego.

 

         Jeśli chcesz sam decydować o sobie i mieć wpływ na to co dzieje się wokół Ciebie, wybierzesz naszą szkołę. Czekamy na Ciebie.

 

                                                              Dyrektor
                                                                               Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1

                                                                                i II Liceum Ogólnokształcącego  

                                                                                                we Włodawie

 

                                                                               Eugeniusz Omelczuk

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 23 kwietnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4838297