tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Patriotyczne postawy
Patriotyczne postawy
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 18 September 2013

17 września 2013r. obchodziliśmy 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Aby oddać hołd obrońcom Ojczyzny i zamanifestować swój patriotyzm, uczniowie klasy II i III o profilu służby graniczne wzięli udział w podniosłej uroczystości.

        Uczniom towarzyszyła delegacja nauczycieli wraz z panem dyrektorem Eugeniuszem Omelczukiem. Podczas mszy świętej poświęcono ziemię przywiezioną z Katynia, Miednoje i Smoleńska przez tegorocznego absolwenta naszej szkoły Sławomira Nowaka. Urna z ziemią została następnie umieszczona przy pomniku katyńskim na Cmentarzu Wojennym we Włodawie. Uczniowie naszej szkoły złożyli wieńce i zapalili znicze pod krzyżem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej a także z dumą odśpiewali hymn narodowy. Dowodzeni przez ucznia Roberta Pawlika, zaprezentowali również elementy dyscypliny w działaniach zespołowych( czyli musztrę).

Starosta Wiesław Holaczuk szczególne słowa podziękowania skierował do klasy III j, która przez dwa lata z wielkim zaangażowaniem brała udział w patriotycznych uroczystościach.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 18 September 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3943222