tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Patriotyczne postawy
Patriotyczne postawy
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 18 September 2013

17 września 2013r. obchodziliśmy 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Aby oddać hołd obrońcom Ojczyzny i zamanifestować swój patriotyzm, uczniowie klasy II i III o profilu służby graniczne wzięli udział w podniosłej uroczystości.

        Uczniom towarzyszyła delegacja nauczycieli wraz z panem dyrektorem Eugeniuszem Omelczukiem. Podczas mszy świętej poświęcono ziemię przywiezioną z Katynia, Miednoje i Smoleńska przez tegorocznego absolwenta naszej szkoły Sławomira Nowaka. Urna z ziemią została następnie umieszczona przy pomniku katyńskim na Cmentarzu Wojennym we Włodawie. Uczniowie naszej szkoły złożyli wieńce i zapalili znicze pod krzyżem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej a także z dumą odśpiewali hymn narodowy. Dowodzeni przez ucznia Roberta Pawlika, zaprezentowali również elementy dyscypliny w działaniach zespołowych( czyli musztrę).

Starosta Wiesław Holaczuk szczególne słowa podziękowania skierował do klasy III j, która przez dwa lata z wielkim zaangażowaniem brała udział w patriotycznych uroczystościach.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 18 September 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3832930