tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Patriotyczne postawy
Patriotyczne postawy
Napisał Sekretariat   
Środa 18 września 2013

17 września 2013r. obchodziliśmy 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Aby oddać hołd obrońcom Ojczyzny i zamanifestować swój patriotyzm, uczniowie klasy II i III o profilu służby graniczne wzięli udział w podniosłej uroczystości.

        Uczniom towarzyszyła delegacja nauczycieli wraz z panem dyrektorem Eugeniuszem Omelczukiem. Podczas mszy świętej poświęcono ziemię przywiezioną z Katynia, Miednoje i Smoleńska przez tegorocznego absolwenta naszej szkoły Sławomira Nowaka. Urna z ziemią została następnie umieszczona przy pomniku katyńskim na Cmentarzu Wojennym we Włodawie. Uczniowie naszej szkoły złożyli wieńce i zapalili znicze pod krzyżem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej a także z dumą odśpiewali hymn narodowy. Dowodzeni przez ucznia Roberta Pawlika, zaprezentowali również elementy dyscypliny w działaniach zespołowych( czyli musztrę).

Starosta Wiesław Holaczuk szczególne słowa podziękowania skierował do klasy III j, która przez dwa lata z wielkim zaangażowaniem brała udział w patriotycznych uroczystościach.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 września 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5532616