tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Patriotyczne postawy
Patriotyczne postawy
Napisał Sekretariat   
Środa 18 września 2013

17 września 2013r. obchodziliśmy 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Aby oddać hołd obrońcom Ojczyzny i zamanifestować swój patriotyzm, uczniowie klasy II i III o profilu służby graniczne wzięli udział w podniosłej uroczystości.

        Uczniom towarzyszyła delegacja nauczycieli wraz z panem dyrektorem Eugeniuszem Omelczukiem. Podczas mszy świętej poświęcono ziemię przywiezioną z Katynia, Miednoje i Smoleńska przez tegorocznego absolwenta naszej szkoły Sławomira Nowaka. Urna z ziemią została następnie umieszczona przy pomniku katyńskim na Cmentarzu Wojennym we Włodawie. Uczniowie naszej szkoły złożyli wieńce i zapalili znicze pod krzyżem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej a także z dumą odśpiewali hymn narodowy. Dowodzeni przez ucznia Roberta Pawlika, zaprezentowali również elementy dyscypliny w działaniach zespołowych( czyli musztrę).

Starosta Wiesław Holaczuk szczególne słowa podziękowania skierował do klasy III j, która przez dwa lata z wielkim zaangażowaniem brała udział w patriotycznych uroczystościach.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 września 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4688882