tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow "Nauka i zabawa w jednym"
"Nauka i zabawa w jednym"
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 26 November 2013

          19 listopada uczniowie Technikum Hotelarstwa oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym  we Włodawie mieli okazję poznać tajniki  swoich zawodów od podszewki.  Podczas szkolnego wyjazdu podglądali pracę hotelarzy i gastronomów w zamojskich hotelach:  
Hotel KORONNY ****, 
hotel Mercure ***,
Hotel Artis&SPA ****.


         Skorzystali też z oferty tego ostatniego hotelu i mogli tam , podczas pobytu w kręgielni i w hotelowym SPA, obserwować personel podczas pracy oraz ocenić serwowane przekąski jednocześnie wspaniale się bawiąc. Hotele, w których gościliśmy, zaprosiły nas do  ponownych odwiedzin, w kolejnych latach.

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 26 November 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3718912