tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow W Zachęcie o projekcie
W Zachęcie o projekcie
Napisał Sekretariat   
Niedziela 8 grudnia 2013

    22 i 23 listopada w warszawskiej Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki odbyła się ogólnopolska konferencja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z cyklu Sztuka edukacji na temat kultury w programach nauczania i możliwości współpracy między szkołą a instytucją kultury przy tworzeniu projektów edukacyjnych.

      Wśród prelegentów i panelistów, wyłonionych w drodze konkursu, znalazła się polonistka z naszej szkoły p. Renata Holaczuk. W wystąpieniu zatytułowanym Jak nad Bugiem sztukę promowano” omówiła projekt zrealizowany w tym roku przez II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 we Włodawie Nadrzędnym celem projektu była promocja twórczości nieżyjącego nadbużańskiego poety, pisarza, malarza, korzenioplastyka Stefana Sidoruka oraz zaprezentowanie kultury lokalnej jako jednego z elementów wielkiego uniwersum. Projekt obejmował m.in. zajęcia w szkołach, wystawę w muzeum poświęconą życiu i twórczości artysty (przygotowaną od podstaw przez nauczycieli, uczniów i muzealników), lekcje muzealne, konkurs recytatorski, plastyczny i fotograficzny związany z twórczością „Króla Nadbużańskich Poetów” oraz wystawę pokonkursową.

Projekt doceniono między innymi za partnerski charakter działań, zgodność z podstawa programową a także za to, iż zrealizowano go z wielką pasją i bez nakładów finansowych. Wszystkim działaniom przyświecała myśl Jan Pawła II, że „wierność korzeniom jest zawsze twórcza”.

Dla nauczycieli naszej szkoły p. Haliny Karpiuk i p. Renaty Holaczuk realizacja projektu była wielkim wyzwaniem, dla zaangażowanych uczniów- wielką przygodą.

 

Wspólnie z Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego zapowiadamy

II edycję Konkursu Artystycznego im. Stefana Sidoruka „Obrazy i Słowa.

 

Zapraszamy do galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 8 grudnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5540765