tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow W Zachęcie o projekcie
W Zachęcie o projekcie
Napisał Sekretariat   
Sunday, 08 December 2013

    22 i 23 listopada w warszawskiej Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki odbyła się ogólnopolska konferencja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z cyklu Sztuka edukacji na temat kultury w programach nauczania i możliwości współpracy między szkołą a instytucją kultury przy tworzeniu projektów edukacyjnych.

      Wśród prelegentów i panelistów, wyłonionych w drodze konkursu, znalazła się polonistka z naszej szkoły p. Renata Holaczuk. W wystąpieniu zatytułowanym Jak nad Bugiem sztukę promowano” omówiła projekt zrealizowany w tym roku przez II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 we Włodawie Nadrzędnym celem projektu była promocja twórczości nieżyjącego nadbużańskiego poety, pisarza, malarza, korzenioplastyka Stefana Sidoruka oraz zaprezentowanie kultury lokalnej jako jednego z elementów wielkiego uniwersum. Projekt obejmował m.in. zajęcia w szkołach, wystawę w muzeum poświęconą życiu i twórczości artysty (przygotowaną od podstaw przez nauczycieli, uczniów i muzealników), lekcje muzealne, konkurs recytatorski, plastyczny i fotograficzny związany z twórczością „Króla Nadbużańskich Poetów” oraz wystawę pokonkursową.

Projekt doceniono między innymi za partnerski charakter działań, zgodność z podstawa programową a także za to, iż zrealizowano go z wielką pasją i bez nakładów finansowych. Wszystkim działaniom przyświecała myśl Jan Pawła II, że „wierność korzeniom jest zawsze twórcza”.

Dla nauczycieli naszej szkoły p. Haliny Karpiuk i p. Renaty Holaczuk realizacja projektu była wielkim wyzwaniem, dla zaangażowanych uczniów- wielką przygodą.

 

Wspólnie z Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego zapowiadamy

II edycję Konkursu Artystycznego im. Stefana Sidoruka „Obrazy i Słowa.

 

Zapraszamy do galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 08 December 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3943250