tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Dzień otwarty w PSW w Białej Podlaskiej
Dzień otwarty w PSW w Białej Podlaskiej
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 18 March 2014

    W dniu 13.03.2014r. przyszli maturzyści z klas technikum i liceum naszej szkoły wraz z opiekunami, gościli w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, z racji Dnia Otwartego tej placówki.

 

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogato zaprezentowaną, szeroką ofertą uczelni, uczestniczyć w proponowanych wykładach o różnorakiej, ciekawej tematyce i wziąć udział w konkursach i quizach z nagrodami (m.in.: w konkursie „Gra o indeks” organizowanym przez Zakład Języka Angielskiego, quizie socjologicznym w obecności samego Sherlocka Holmes`a, czy w konkursach sprawnościowych itd.). Hol główny uczelni wypełniały stoiska różnych wydziałów, prezentujące swoje wiodące kierunki wraz z: mini-wystawami prac, pokazami (np. pokaz ratownictwa przedszpitalnego, pokaz zabaw i tańców integracyjnych w wykonaniu studentów pedagogiki), zajęciami warsztatowymi (np. wykonywanie makiety budynku z gipsowych cegiełek przy stoisku Zakładu Budownictwa). Na zakończenie maturzyści mieli też możliwość zwiedzić Campus studencki uczelni  oraz Centrum Badań nad Innowacjami, gdzie oglądali m.in. drukarkę 3D.

Wizyty dopełniło zaproszenie przez Uczelnię na pyszny obiad w akademickiej stołówce.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 18 March 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3673461