tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Lingwistyczne pasje w Modrzewskim
Lingwistyczne pasje w Modrzewskim
Napisał Sekretariat   
Środa 16 kwietnia 2014
   Katedra Slawistyki Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie była organizatorem I Konkursu Gramatycznego Języka Rosyjskiego.

    Do udziału w zmaganiach konkursowych zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Pisemny test obejmował zagadnienia z gramatyki języka rosyjskiego z zakresu szkoły średniej. W konkursie  uczestniczyła młodzież  szkół średnich  z Chełma, Hrubieszowa, Biłgoraja i Włodawy.

     II miejsce w konkursie  i tytuł laureata zdobyła reprezentantka ZSZ nr1 i II LO we Włodawie- Karolina Sawczuk z kl. I LO.

     Przy wsparciu merytorycznym swoich nauczycieli Urszuli Kalenik i Elżbiety Kochan, Karolina wraz z koleżanką Dorotą Książek, reprezentowała   szkołę w XIV Konkursie Ortograficznym Języka Rosyjskiego . Jury przyznało obu uczennicom tytuły laureata. Ponadto   Karolina  Sawczuk wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi w eliminacjach okręgowych XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego, które odbyły sie w Instytucie Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie. W zawodach olimpijskich wzięło udział 57 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego i podkarpackiego.

Uczennice Modrzewskiego rozwijają  swoje pasje i zainteresowania nie tylko w konkursach lingwistycznych. Prezentują także szkołę i nasze miasto w konkursach plastycznych, recytatorskich i realioznawczych.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 16 kwietnia 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
4580201