tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Lingwistyczne pasje w Modrzewskim
Lingwistyczne pasje w Modrzewskim
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 16 April 2014
   Katedra Slawistyki Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie była organizatorem I Konkursu Gramatycznego Języka Rosyjskiego.

    Do udziału w zmaganiach konkursowych zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Pisemny test obejmował zagadnienia z gramatyki języka rosyjskiego z zakresu szkoły średniej. W konkursie  uczestniczyła młodzież  szkół średnich  z Chełma, Hrubieszowa, Biłgoraja i Włodawy.

     II miejsce w konkursie  i tytuł laureata zdobyła reprezentantka ZSZ nr1 i II LO we Włodawie- Karolina Sawczuk z kl. I LO.

     Przy wsparciu merytorycznym swoich nauczycieli Urszuli Kalenik i Elżbiety Kochan, Karolina wraz z koleżanką Dorotą Książek, reprezentowała   szkołę w XIV Konkursie Ortograficznym Języka Rosyjskiego . Jury przyznało obu uczennicom tytuły laureata. Ponadto   Karolina  Sawczuk wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi w eliminacjach okręgowych XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego, które odbyły sie w Instytucie Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie. W zawodach olimpijskich wzięło udział 57 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego i podkarpackiego.

Uczennice Modrzewskiego rozwijają  swoje pasje i zainteresowania nie tylko w konkursach lingwistycznych. Prezentują także szkołę i nasze miasto w konkursach plastycznych, recytatorskich i realioznawczych.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 16 April 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3745442