tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Najwyżej w rankingu gazety "Rzeczpospolita" i miesięcznika "Perspektywy"
Najwyżej w rankingu gazety "Rzeczpospolita" i miesięcznika "Perspektywy"
Napisał Sekretariat   
Wtorek 20 stycznia 2009

Tym razem w odwiecznym boju włodawskich szkół średnich "Modrzewiak" zdecydowanie pokonał "Kościuszkę" - w rankingu gazety " Rzeczpospolita" i miesięcznika "Perspektywy" II LO zajęło miejsce wyższe o kilkadziesiąt oczek.

Wśród 384 sklasyfikowanych szkół z całej Polski II LO im. A. F Modrzewskiego we Włodawie zajęło 166 miejsce I LO im. T Kościuszki sklasyfikowano dopiero 227 miejscu w rankingu (przed rokiem było na 145 pozycji). Zatem po latach dominacji "Kościuszkowców" nastają być może - lata dominacji "Modrzewiaka".

Zestawienie najlepszych liceów i techników w Polsce uwzględnia te , które w minionym roku szkolnym miały wśród swoich uczniów przynajmniej dwóch laureatów albo finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Zdaniem organizatorów, jest to bowiem elita szkoły i jego najlepszy wyznacznik jakości.

II LO we Włodawie wśród szkół regionu chełmskiego znalazło się na 2. miejscu. Wyprzedziło je tylko I LO im. S. Czarnieckiego z Chełma , które uplasowało się na 116. miejscu w kraju. Włodawskie I LO w ubiegłym roku w ogóle nie znalazło się w rankingu (podobnie jak i "Modrzewiak"), natomiast w latach poprzednich zajmowało odpowiednie lokaty: 236 w 2006, 227 w 2005,132 w 2004,202 w 2003. "Modrzewiak" w ub. r. szkolnym miał dwóch finalistów olimpiad i trzech laureatów olimpiad. Zatem tym razem - w tej dosyć prestiżowej, ale i szlachetnej rywalizacji szkół - "Modrzewiacy" zdecydowanie górą.

Na pewno to powód do dumy dyrektora tej szkoły Eugeniusza Omelczuka. - Nasz dobry wynik w rankingu (11. pozycja w województwie) to efekt wytężonej pracy nauczycieli i w szczególności młodzieży - mówi dyrektor Omelczuk. - Ta p iątka olimpijczyków to: Anna Kozak, Małgorzata Jankowska (laureaci olimpiady innowacji technicznych), Michał Tychoniewicz i Rafał Baj (finaliści) oraz Arkadiusz Sławiński (laureat j. rosyjskiego). Opiekunem olimpijczyków innowacji był Mirosław Trociuk, natomiast języka rosyjskiego Urszula Kalenik.

Bardzo nas cieszy wysoka pozycja naszej szkoły w rankingu, zwłaszcza że w ostatnich latach nie figurowaliśmy na niej. To jest naprawdę budujące, że mamy zdolną młodzież, która nie tylko chce, ale i potrafi sięgać po ogólnokrajowe laury. Najlepsze w kraju - po raz szósty z rzędu - okazało się XIII liceum w Szczecinie, a z naszego województwa tylko jedna szkoła znalazła się w pierwszej ,,30" (II LO im. Hetamana Jana Zamoyskiego z Lublina - 26. pozycja).

 - Bardzo mnie cieszy doswysokie miejsce w tym prestiżowym rankingu - powiedział nam Wiesław Holaczuk, wicestarosta włodawski. - To jest dowód na to, że nasza polityka oświatowa zmierza w dobrym kierunku i przynosi pożądane efekty. Wyniki matur w naszych szkołach były w ub. roku zdecydowanie wyższe niż średnia krajowa. Wprowadzony przez nas system stypendiów sprzyja motywacji do osiągania lepszych wyników w nauce i zachęca do udziału w olimpiadach. Jak zatem wynika z rankingu, włodawskie szkoły średnie nie odbiegają poziomem od najlepszych szkół z Lublina, a często osiągają lepsze wyniki. (red)

Ostatnia aktualizacja ( Środa 21 stycznia 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5832245