tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow O samorządzie wiedzą wszystko!
O samorządzie wiedzą wszystko!
Napisał Sekretariat   
Środa 18 grudnia 2013

    (13 grudnia) Starostwo Powiatowe we Włodawie było organizatorem kolejnego Powiatowego Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

       

     Poprzednie edycje pokazały, że udział w konkursie, to wspaniała lekcja wychowania obywatelskiego - mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. (13 grudnia) Starostwo Powiatowe we Włodawie było organizatorem kolejnego Powiatowego Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

      Poprzednie edycje pokazały, że udział w konkursie, to wspaniała lekcja wychowania obywatelskiego - mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. Konkurs skierowany jest do uczniów ponadgimnazjalnych. Do powiatowych zmagań, zakwalifikowało się 6 uczniów, z czego aż czwórka pojedzie na etap wojewódzki .

     Poziom był bardzo wysoki - mówi Leszek Popik, przewodniczący komisji konkursowej. Aż szkoda, że cała szóstka nie może pojechać do Lublina. Uczniowie nie tylko pogłębili swoją wiedzę o lokalnym życiu społecznym, ale też zapoznali się z rolą i zadaniami samorządu terytorialnego. Dowiedzieli się również, że każdy obywatel ma wpływ na losy swojego regionu. 

Laureaci etapu powiatowego konkursu:
Paweł Klimkiewicz II LO j 
Paweł Rusinek  III LO a
Jarosław Piątek  I LO a

(wszyscy ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie). Ich opiekunem jest p. Małgorzata Oleniak

Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 grudnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4697083