tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow O samorządzie wiedzą wszystko!
O samorządzie wiedzą wszystko!
Napisał Sekretariat   
Środa 18 grudnia 2013

    (13 grudnia) Starostwo Powiatowe we Włodawie było organizatorem kolejnego Powiatowego Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

       

     Poprzednie edycje pokazały, że udział w konkursie, to wspaniała lekcja wychowania obywatelskiego - mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. (13 grudnia) Starostwo Powiatowe we Włodawie było organizatorem kolejnego Powiatowego Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

      Poprzednie edycje pokazały, że udział w konkursie, to wspaniała lekcja wychowania obywatelskiego - mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. Konkurs skierowany jest do uczniów ponadgimnazjalnych. Do powiatowych zmagań, zakwalifikowało się 6 uczniów, z czego aż czwórka pojedzie na etap wojewódzki .

     Poziom był bardzo wysoki - mówi Leszek Popik, przewodniczący komisji konkursowej. Aż szkoda, że cała szóstka nie może pojechać do Lublina. Uczniowie nie tylko pogłębili swoją wiedzę o lokalnym życiu społecznym, ale też zapoznali się z rolą i zadaniami samorządu terytorialnego. Dowiedzieli się również, że każdy obywatel ma wpływ na losy swojego regionu. 

Laureaci etapu powiatowego konkursu:
Paweł Klimkiewicz II LO j 
Paweł Rusinek  III LO a
Jarosław Piątek  I LO a

(wszyscy ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie). Ich opiekunem jest p. Małgorzata Oleniak

Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 grudnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4574977