Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Święto sportu w Modrzaku

dziensportu01Biegami oraz meczem w piłkę nożną uczciliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie.
Kolejna fala pandemii koronawirusa uniemożliwiła organizację imprezy z prawdziwego zdarzenia, ale chcieliśmy chociaż symbolicznie upamiętnić ten dzień. Zawody odbyły się z udziałem graniczonej liczby uczestników i bez publiczności. Chłopcy biegali na dystansie 60 oraz 1000 m. Na krótszym odcinku wśród pierwszoklasistów bezkonkurencyjny był Kuba Pawluk z I abo (7,75 s). Drugie miejsce zajął Dawid Piłat z I co (8,00 s), zaś jako trzeci linię mety przekroczył Jakub Dudziński z I co (8,04 s).

Wśród drugoklasistów najszybszy był Bartosz Trzeciak z II it (7,54 s). Tuż za nim uplasował się Ivan Tsiupa z II TPS (7,71 s). Trzecie miejsce na podium wybiegał Maciej Dejer z II ab (7,95 s).
W kategorii klas III-IV wygrał Michał Humeniuk z III pte (7,53 s). Drugi na mecie zameldował się Kacper Oreńczuk z III bd (7,74 s). Trzecie miejsce zajął Łukasz Matusik z III ac (7,88 s). Na dystansie 1000 m najszybszy był Dmytro Kyrczuk z III ab (3 min 33 s). Tuż za nim uplasowali się odpowiednio: Kacper Pinkowski z II TPS (3 min 34s) i Kuba Pawluk z I b (3 min 36 s). Dziewczęta biegały tylko na dystansie 60 m. Zwyciężyła Oliwia Grzywaczewska z III bl (9,06 s), przed Joanną Paciorkowską z II ad (9,19 s) i Natalią Piskała z III ad/l (9,24 s). Kolejną atrakcją był mecz piłki nożnej. Naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Technikum oraz Liceum. Mecz był bardzo zacięty i pełen emocji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla licealistów, ale po przerwie do bramki trafiali już tylko uczniowie z technikum. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Planowaliśmy również rozgrywki w piłkę koszykową chłopców: uczniowie z Ukrainy vs uczniowie z Polski. Modrzakom nie udało się jednak skompletować drużyn. Zwycięzcy biegów w poszczególnych kategoriach (wśród chłopców): klasy pierwsze, drugie, trzecie – czwarte oraz trzy najlepsze uczennice, jak też trzej najlepsi biegacze na dystansie 1000 m otrzymali medale. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach piłki nożnej i koszykowej zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami. Medale i dyplomy zostały ufundowane przez radę rodziców.

Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego. Sędzią głównym w meczu piłki nożnej był Andrzej Wysokiński, a wspomagał go Karol Repa. Dziękujemy nauczycielom, że podjęli się trudu zorganizowania tego wydarzenia, zaś uczniom, którzy wzięli udział w zawodach, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.