Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

5 grudzień Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk i koordynator wolontariatu Agnieszka Czuj złożyli życzenia wolontariuszom naszej szkoły z okazji ich święta. Podziękowali za trud i zaangażowanie na rzecz innych.

Wolontariusze w tym roku szkolnym pracują w różnym charakterze, m.in.  czytają książki dzieciom w przedszkolu, są wolontariuszami Szlachetnej Paczki, sprzątali zabytkowe groby na cmentarzu parafialnym, angażują się w Świetlicy Środowiskowo – Terapeutycznej, organizują zbiórkę na rzecz Rodziny p. Wiktorii, którą szkoła wraz z innymi instytucjami objęła wsparciem, wykonują prace na rzecz biblioteki, włączają się w akcję Paczuszka dla Maluszka.

Wszystkim wolontariuszom życzymy miłości do ludzi, aby nie zainfekował Was wirus obojętności. Życzymy otwartych oczu i wyczulonych uszu na szept potrzebujących pomocy. Życzymy odwagi, abyście mieli postawę obrony najsłabszych, nieporadnych, niezaradnych… Abyście umieli obdarować innych czasem, życzliwością, uśmiechem, nieocenianiem a docenianiem, w miarę możliwości, pomocą materialną.

Skip to content