Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

KOLEJNY ETAP PROJEKTU – OGRÓD BIBLIOTECZNY W ZSZ NR 1 I II LO WE WŁODAWIE

   „Ogród biblioteczny w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie” to projekt realizowany w naszej szkole, który zakłada estetyczne zagospodarowanie terenu wokół niej. Jest kontynuacją działań podjętych w lach 2021-2022, na które zostały pozyskane fundusze z zewnątrz. Powstał wtedy profesjonalny projekt ogrodu, przeprowadzono prace ziemne, porządkowe, przycięto drzewostan, wyodrębniono założenia projektowe, posadzono część roślin.
     Praca w ogrodzie dzielona jest na etapy. Wolontariusze i młodzież ze Szkoły Branżowej I stopnia wsparli realizację zakładania pierwszego etapu ogrodu poprzez włożenie dużej części pracy. Kolejnym etapem jest wyposażenie w małą architekturę ogrodową – ławki, pergole, taborety, leżaki.
    Wykonaniem i montażem ławek, pergol zajmują się nauczyciele przedmiotów zawodowych wraz z uczniami klas Szkoły Branżowej I stopnia.
    Projekt zakłada również edukację młodzieży z zakresu ochrony środowiska oraz spotkanie z autorem książek w ogrodzie bibliotecznym.
    Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2023 roku i potrwa do końca czerwca 2024 roku. Środki na ten projekt w kwocie 25 000 zł zostały pozyskane z Fundacji Orlen w ramach programu „Moje Miejsce na Ziemi”. Pomysłodawcą i koordynatorem działań jest pani Agnieszka Czuj.

Skip to content