Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Przygotujmy paczkę Rodzinie Pani Judyty (rodzina o kodzie LBE – 6486-99092)

Nasza szkoła wraz z innymi instytucjami pragnie włączyć się w realizację programu społecznego Szlachetna Paczka. Tym razem Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły do współpracy w celu przygotowania paczki Rodzinie Pani Judyty, która od 5 lat samotnie wychowuje dwoje dzieci. Do tej pory nie korzystała z żadnych form pomocy, jednak wzrost cen i opłat zaczęły negatywnie wpływać na płynność finansową rodziny. Syn choruje na insulinooporność, a córka od urodzenia jest alergiczką.

Pani Judyta jest dobra matką, dba o dzieci i pragnie dla nich jak najlepiej. W przyszłości chciałaby zająć się zawodowo robieniem makijaży. Jej największym marzeniem jest mieć taką pracę, która umożliwiłaby jej zakup mieszkania. Oskar jest w ósmej klasie, w przyszłości chciałby się uczyć w technikum. Ania – młodsza córka mimo trudnych przejść jest radosna i otwarta.

Sprawmy, aby tegoroczny świąteczny czas okazał się dla tej Rodziny wyjątkowy. Wierzymy, że nasz apel o zaangażowanie się w przygotowanie paczki, jak każdego roku spotka się z licznym odzewem.

Jak można pomóc?

 1. Zbiórka pieniędzy odbędzie się w dniu – 24 listopada na 3 godz. lekcyjnej.
 2. Pieniądze będzie można też wrzucić do puszki znajdującej się w bibliotece szkolnej
  do 5.12.2022r. (poniedziałek)
 3. Dary rzeczowe można przynieść do biblioteki szkolnej do dnia 7.12.2022r. (środa)

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

 1. Komputer stacjonarny– bardzo pomógłby do egzaminu ósmoklasisty, do przyszłej szkoły. Obecnie mają laptop z białą linią na środku ekranu, uszkodzoną klawiaturą. Laptop ma problem z łącznością z Internetem. Rodziny nie stać na nowy komputer. Nowy sprzęt łatwo byłoby zmieniać, uzupełniać.
 2. Żywność – zakup żywności długoterminowej pomógłby rodzinie na dłuższy okres. Rodzina mogłaby zachować płynność finansową.

  Produkty: herbata, olej, kasza, konserwy rybne, cukier, ryż, konserwy mięsne, mąka, kawa, dżem, makaron, owoce i warzywa w puszkach;

 3. Środki czystości: szczoteczka do zębów, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło, żel myjący, płyny czyszczące, szampon, pasta do zębów;

Pozostałe potrzeby Rodziny:

 • odzież:

  Oskar: bluza (całoroczna), rozmiar: XXL, Uwagi: wzrost 183 cm, obwód w klatce piersiowej ok. 140 cm, chciałby firmy Nike.

  Oskar: spodnie (całoroczne), rozmiar: XXL, najlepiej czarne, wzrost 183 cm, tęgi.

 • materiały szkolne: zeszyty, nożyczki, klej, papier kolorowy, kredki, przybory do pisania, bloki, farbki, plastelina.
 • wyposażenie mieszkania: kołdra 160/200, poduszka 70/80.
 • potrzeby niematerialne: kurs, szkolenie dla przedstawiciela rodziny. Pani Judyta chciałaby zrobić kurs makijażu, aby zarabiać na tym. Jest to również pasja pani Judyty.
 • szczególne upominki: pani Judyta – perfumy z piżmem,
 • Oskar – Smartwatch midband 4 lub 5,
 • Ania – lalka BabyCry ze smoczkiem i butelką.

Za okazaną pomoc z góry dziękujemy i liczymy na Państwa wsparcie.

Koordynator

Szkolnego Klubu Wolontariusza

Skip to content