Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Startujemy z akcją „Paczuszka dla maluszka”

   Jako Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie włączyliśmy się w kolejną akcję pomocową. Tym razem pod hasłem „Paczuszka dla maluszka”, której organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Na szkolnym korytarzu postawiona została choinka, przystrojona w nietypowe bombki z papieru w kształcie koła. Na jednej stronie jest plakat informujący o akcji, a na drugiej m.in. informacja o potrzebnych artykułach. Każdy, kto chce pomóc może zdjąć jedną bombkę z choinki, kupić jeden lub kilka z wymienionych produktów, zapakować je i położyć pod choinką.

– Ze względu na zaplanowane od 20 grudnia zdalne nauczanie mamy niewiele czasu. Zbiórka potrzebnych artykułów trwać będzie tylko do piątku 17 grudnia. Myślę, że warto wziąć w niej udział. Jest to akcja za życiem, przeciwko stygmatyzacji matek samotnie wychowujących dzieci i wspierająca dziewczyny które zdecydowały się urodzić dziecko pomimo wszelkich trudności – tłumaczy koordynatorka akcji w naszej szkole Agnieszka Czuj, nauczyciel – bibliotekarz.

Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i artykuły dla mam.

Zebrane dary zostaną przekazane mamie samotnie wychowującej dziecko z powiatu włodawskiego, albo do jednego z Domów Dziecka w Polsce, w którym przebywają malutkie dzieci, bądź też do Fundacji Małych Stópek.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć fundację finansowo może dokonać wpłaty na numer konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120, w tytule wpisując: DAROWIZNA PACZUSZKA Fundacja Małych Stópek, ul. Świętego Ducha 9, 70-205 Szczecin, NIP: 8513162580, KRS: 0000417099.

Skip to content