Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Nasi pierwszoklasiści już po ślubowaniu

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły złożyli dzisiaj uroczystą przysięgę. Na Sztandar Ucznia przyrzekali dbać o honor szkoły, honor ucznia, przestrzegać prawa wewnątrzszkolnego oraz szanować swoich wychowawców i nauczycieli.
– Tym przyrzeczeniem zostaliście włączeni w poczet  społeczności szkolnej Zespołu SzkółZawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. Przychodząc do naszej szkoły obdarzyliście nas zaufaniem, którego postaramy się nie zawieść. Kieruję do Was przesłanie zaczerpnięte od Adama Mickiewicza „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” – mówił dyrektor ZSZ Nr 1 i II LO Eugeniusz Omelczuk.
Zanim młodzież złożyła ślubowanie, nauczyciele historii: Wiesław Holaczuk i Mariusz Czuj opowiedzieli o patronach szkoły. Wiesław Holaczuk przybliżył sylwetkę Andrzeja Frycza Modrzewskiego – patrona naszego liceum, natomiast Mariusz Czuj mówił o II Warszawskiej Brygadzie Saperów, która jest patronem Zespołu Szkół Zawodowych.
– Drodzy uczniowie! Życzymy Wam, aby każdy dzień w szkolnych murach dawał poczucie dobrze wykorzystanego czasu, przynosił radość płynącą ze zdobywania wiedzy. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko nauka i obowiązki. Odkrywajcie pasje i realizujcie marzenia. Jestem przekonany, że na swojej drodze spotkacie wielu nauczycieli, którzy Wam pomogą – dodał dyrektor naszej szkoły.

Skip to content